en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

07 жовтня 2019
Наші вірні помічники
 

    Багатий світ тварин. Але коні... Це особлива сторінка в літописі всього живого не землі. Мало знайдеться людей, хто б байдуже пройшов повз красеня-скакуна, не помилувавшись грацією і пластикою, не поплескавши по спині, шиї, не розчесавши пальцями довгої гриви, не сказавши лагідного слова. Мало в кого не викличе  захоплення тихе кінське іржання на вранішній зорі, чвал квітучими луками, купання в ставу, швидка їзда на трійці з дзвіночками в зимову заметіль.
   Коні — горді й надійні супутники наші на полі ратному та полі трудовому. А ще вони – незмінні помічники у лісовому господарстві.
    - Не дивлячись на те, що на під час трелювання деревини використовуємо колісну та гусеничну техніку, подекуди ну    ніяк не обійтись від коней, бо то неабияка підмога у роботі з деревиною,- каже лісничий Вашківецького лісництва Микола Дмитрюк.
    Не раз доводилось спостерігати як трелюють деревину гужовим транспортом. Лісівники кажуть, що один кінь спроможний стягнути на чималу відстань за день до 10 кубометрів деревини. При цьому маємо екологічні плюси: від час конетрелювання земля не зазнає таких пошкоджень, як при трелюванні тракторами. Використовуючи техніку, пошкоджуються молоді насадження, мурашники, все, що зустрічається на її шляху. Тай за фінансовими підрахунками ця тяглова сила набагато дешевша.

     - Коло коней багато роботи, - каже їздовий Вашківецького лісництва  Юліан Аронець /на фото/ - Треба і сіна вчасно заготовити, і зерна та грубих кормів. А ще за конем потрібний щоденний догляд. Якщо даси йому все вчасно і по потребі, то й віддача не забариться. 

    До речі, їздовим у лісництві він працює понад 10 років. За словами лісничого, Ю.Аронець  уміло пачкує деревину на рубках догляду, а також на прорідженні та прохідних рубках. Ця пара коней за місяць у лісництві трелює понад 100 кубометрів деревини.
      Щоденний раціон одного коня складає до 20 кг різних кормів. Заготовляють їх власними силами, щось докуповують. Їздові добре ладнають з тваринами, призвичаюються до їх  характеру , адже вимоги з охорони праці щодо використання кінної сили досить складні і їх потрібно неухильно дотримуватися, аби уникнути нещасних випадків. А вони, на жаль, теж трапляються. Робота в лісі досить важка і небезпечна, не кожному чоловіку під силу.
   - У горах часто трапляються буревії, які розламуть дерева на висоті, куди не доїде жодна спецтехніка. Туди ми направляємо коней. Також вони не так сильно руйнують грунт, і тим самим зберігають природу, - пояснює головний лісничий Іван Акришора.

 


Прес –служба.

 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Сьогодні

  Цими прекрасними зимовими днями святкує свій розкішний ювілей головний економіст підприємства Любов Гаврада. У 1982 році вона закінчила Львівський лісотехнічний інститут  і одразу пов’язала свою трудову діяльність з буковинською лісовою галуззю: спочатку трудилась  на Берегометському лісокомбінаті, а з 1998 року  і по даний час – незмінний  головний економіст нашого підприємства.  Знаючий спеціаліст, вона на рахунку кращого економіста галузі.

Всі новини