en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

11 вересня 2019
Ліс – то його стихія
 

     Якщо для когось наші прекрасні лісові масиви є місцем відпочинку, то для помічника лісничого Лопушнянського лісництва Тодора Косована ліс став сенсом усього життя. З молодих літ усвідомлював, що його життєва доля, його покликання будуть пов’язані саме з цим зеленим велетнем. А як же по-іншому: живучи серед прекрасної карпатської природи не в силі не захоплюватися нею, але ж треба навчитися  берегти і примножувати її чудові багатства.
    І ось тут, під шатами незрівнянної  карпатської краси, її лісів, прославлених на всю Україну трудовими здобутками славних земляків,  збулася його дитяча мрія - стати лісівником., тим більше, що ще змалку мріяв одягнути однострій з дубовими петлицями.  Після успішного закінчення Сторожинецького лісового технікуму працював лісником, техніком, згодом майстром лісу. Без відриву від виробництва закінчив біологічний факультет Чернівецького національного університету.   Старші колеги запримітили організаторські здібності та старання молодого спеціаліста і невдовзі Т.Косована було призначено помічником лісничого
    Ось уже понад 30 років вкладає він не лише чималу працю у примноження лісових масивів, а й  з великою лісівничою любов’ю плекає кожен висаджений сіянець чи саджанець. Навики практичної роботи у лісгоспі успадкував від свого наставника Василя Добровольського, який вчив його лісівничій справі. Завдяки допомозі колег, їх мудрим порадам швидко освоїв роботу та опанував її. А ще багато корисного і повчального успадкував від свого батька Костянтина, який був відомою людиною - працював лісником, а у вільний від роботи час займався   різьбою по дереву. У 1982 році  завоював перше місце на всесоюзній виставці різьбярів у Москві, а також його роботи були представлені у Франції, Канаді, Німеччині, Польщі та Австрії. Мав чимало замовлень для закордонних друзів.
    Тодор не міг не успадкувати цей  талант свого батька  і також має таке захоплення, як й його син Микола.
     - Що найбільше мені до вподоби у моїй роботі?- питаєте. – Мабуть таки створення лісових культур, адже головне завдання лісівника – вирощувати та охороняти лісові насадження.
    Не один десяток  гектарів лісових культур створено під його керівництвом, та й вже он як підріс той ліс, де проведені  ним рубки догляду. А як радіє душа лісівника весняної пори, коли розпочинаються лісопосадки. Отоді він, керівник шкільного лісництва, радо виводить шкільну молодь на лісові масиви та вчить її садити лісові культури. Діти залюбки справляються з цим завданням, бо під керівництвом досвідченого педагога здобули міцні теоретичні знання та радо втілюють їх у практику. На шкільних уроках  розповідає багато цікавого щодо зеленого скарбу землі, значення лісу в житті людини, його функції та роль для стабільного розвитку всієї природи. Дуже тішиться він, коли його вихованці продовжують навчання у лісівничих закладах та згодом повертаються працювати у лісництво.
       Озираючись назад в минуле, Тодор Косован  пригадує, в яких умовах доводилося раніше працювати: ручка, олівець, чернетка, і штудіювання навчальної літератури, довідників були головними в його роботі. Згодом з’явилися перші обчислювальні машинки – калькулятори, а зараз на озброєнні вже новітні технології, комп’ютери, портативні ручні машинки для електронного обліку деревини. Та й сучасна механізована техніка в усіх напрямках роботи – головний помічник. Але головне, що радує через стільки років, - Тодор Костянтинович  вже бачить перші плоди своєї праці.
      «Проїжджаєш лісом, - каже, - і з замилуванням споглядаєш на той, вже сміливо можна сказати, ліс, який садив десятки років тому. Він піднявся, і росте, а ти разом з ним. І це гріє душу!».
          Про нашого помічника лісничого найкращими словами відгукуються і керівництво, і колеги по праці. Відзначають його як професіонала, майстра своєї справи, справжнього лісівника та просто хорошу людину. А ще він  багаторічний голова цехового комітету профспілки, душею вболіває за кожного працівника та прагне допомагати у скрутному становищі.
     За сумлінну працю та високі трудові здобутки Т.Косован неодноразово нагороджувався Грамотами та грошовими відзнаками.
        Як добре, що серед нас є такі люди, які піклуються про ліс і присвячують  йому роки свого життя, самовіддано працюючи на лісових теренах. Лісові багатства треба не тільки використовувати, а й відтворювати та примножувати. І ось такі люди як Тодор Косован роблять і те, і інше. Вони заслужили великої поваги і шани від вдячних нащадків.

Якщо з лози дозріли грона,
Шумлять ліси, що їх садив,
І посадив ти дуба в лісі-
Життя даремно не прожив.

                                                                                                              Прес –служба.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Сьогодні

  Цими прекрасними зимовими днями святкує свій розкішний ювілей головний економіст підприємства Любов Гаврада. У 1982 році вона закінчила Львівський лісотехнічний інститут  і одразу пов’язала свою трудову діяльність з буковинською лісовою галуззю: спочатку трудилась  на Берегометському лісокомбінаті, а з 1998 року  і по даний час – незмінний  головний економіст нашого підприємства.  Знаючий спеціаліст, вона на рахунку кращого економіста галузі.

Всі новини