en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

10 вересня 2019
Наші два Костянтина
 

      Вони щодень вирушають до своєї звичної праці. Славні та дужі, з мозолястими руками і обвіяними рвучкими карпатськими вітрами обличчями, наші лісоруби в дощ і спеку, на найвіддаленіших ділянках заготовляють деревину, яка вкрай необхідна народному господарству. А як на землю ступає серпень , кращі з кращих вальників лісу збираються на лісосіці, щоб позмагатися у спритності при виконанні таких нелегких вправ. І за приклад у змаганнях їм служать досягнуті успіхи нашого прославленого лісоруба – неодноразового переможця аналогічних  обласних та всеукраїнських змагань, учасника міжнародних змагань Костянтина Жебчука. До речі, встановлений ним у 1999 році рекорд за кількістю набраних очок на всеукраїнських змаганнях, до цих пір ніхто не перевершив. Наші ж лісівничі поєдинки   показують, що на зміну йому підростають молоді талановиті чемпіони.

   Загалом звалювальник — головний  у лісорубній бригаді, бо  від його вправності залежить  робота всього трудового колективу. Йому доводиться щоденно  акуратно зрубувати  дерева, правильно їх звалювати, дотримуючись схеми розробки лісової ділянки і при цьому точно розрахувати траєкторію падіння, щоб нікого не травмувати.
     Не один десяток літ свого життя віддав нелегкій лісорубській праці наш прославлений Костянтин Жебчук. Щоденні трудові будні відкривали у ньому неабиякий талант майстра - віртуоза у цій справі. Тож недивно, що на змаганнях лісорубів різного рівня  саме він захищав честь рідного підприємства, Буковини та України.  Свого часу Костянтин Жебчук  входив у п’ятірку кращих лісорубів планети, брав участь у восьми міжнародних змаганнях (Фінляндії, Шотландії, Данії, Норвегії, Австрії, Швейцарії) у складі команд СРСР, а потім і України.
     — А от першість Союзу, про яку мріяв, мені взяти так і не пощастило, — розповідає ас-лісоруб світового класу. — Кілька років поспіль всесоюзні змагання вигравав неперевершений звалювальник із Закарпаття Іван  Пілат. А я йшов за ним другий. Ми виступали в одній команді за Україну і за Радянський Союз і, врешті, змагалися один з одним. Одного разу на республіканських змаганнях  я виборов у нього титул Чемпіона України. Напевно, що домігся б ще кращих успіхів, якби не розпався СРСР. А вже потім були перемоги на міжнародних змаганнях.
      К.Жебчук пригадує, як у 1988 році учасників змагань вітала принцеса Діана. А взагалі, за його словами,  королеви європейських держав завжди вітали теплими словами учасників конкурсів у своїх країнах, бо професія лісоруба в пошані в усьому світі.
     Костянтин Дмитрович тривалий час працював у високогірному Чемернарському лісництві.  У 2009 році за вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства, підвищення ефективності лісогосподарського виробництва Указом Президента України Костянтин Жебчук був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
     Тепер перемагають його учні, демонструючи і в змаганнях, і в буденній роботі найвищу професійну майстерність. Приміром, талановитий і перспективний майстер, учень прославленого ветерана К.Жебчука, неодноразовий переможець  змагань з того ж таки Чемернарського лісництва  Костянтин Жолован. Він уже має неабиякий досвід участі і в республіканських змаганнях. Так, у 2017 році, представляючи Буковину, показав 8 результат, а в 2018 – четвертий.
  Довго йшов цей молодий, але завзятий і наполегливий лісоруб до своєї мети. Ще в далекому 2006 році вперше взяв участь в аналогічних змаганнях і вже тоді увійшов у трійку лідерів. У 2012 році був учасником всеукраїнських змагань серед юніорів і увійшов у десятку кращих. 
    Радіє успіху свого учня К.Жебчук, а також  радіють: дружина Леонтина, синочок Сергій та дочка Варвара, які усіляко   допомагають своєму чоловікові та татусеві готуватись до змагань. Костя каже: «Уявіть собі, тільки вправу по заміні  пильного ланцюга я роблю по 300 разів. Синок включає секундомір, дочка дає команду, а дружина записує результат». І все це дає свої плоди: наполегливість і велике бажання перемогти допомагають йому щороку покращувати свої результати. Тож нехай таланить тобі і надалі, наш молодий перспективний лісорубе. Можливо тобі вдасться з часом досягнути  кращого результату, ніж той, що тримається з 1999 року.

   Прес –служба.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Сьогодні

  Цими прекрасними зимовими днями святкує свій розкішний ювілей головний економіст підприємства Любов Гаврада. У 1982 році вона закінчила Львівський лісотехнічний інститут  і одразу пов’язала свою трудову діяльність з буковинською лісовою галуззю: спочатку трудилась  на Берегометському лісокомбінаті, а з 1998 року  і по даний час – незмінний  головний економіст нашого підприємства.  Знаючий спеціаліст, вона на рахунку кращого економіста галузі.

Всі новини