en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

10 вересня 2019
Наші два Костянтина
 

      Вони щодень вирушають до своєї звичної праці. Славні та дужі, з мозолястими руками і обвіяними рвучкими карпатськими вітрами обличчями, наші лісоруби в дощ і спеку, на найвіддаленіших ділянках заготовляють деревину, яка вкрай необхідна народному господарству. А як на землю ступає серпень , кращі з кращих вальників лісу збираються на лісосіці, щоб позмагатися у спритності при виконанні таких нелегких вправ. І за приклад у змаганнях їм служать досягнуті успіхи нашого прославленого лісоруба – неодноразового переможця аналогічних  обласних та всеукраїнських змагань, учасника міжнародних змагань Костянтина Жебчука. До речі, встановлений ним у 1999 році рекорд за кількістю набраних очок на всеукраїнських змаганнях, до цих пір ніхто не перевершив. Наші ж лісівничі поєдинки   показують, що на зміну йому підростають молоді талановиті чемпіони.

   Загалом звалювальник — головний  у лісорубній бригаді, бо  від його вправності залежить  робота всього трудового колективу. Йому доводиться щоденно  акуратно зрубувати  дерева, правильно їх звалювати, дотримуючись схеми розробки лісової ділянки і при цьому точно розрахувати траєкторію падіння, щоб нікого не травмувати.
     Не один десяток літ свого життя віддав нелегкій лісорубській праці наш прославлений Костянтин Жебчук. Щоденні трудові будні відкривали у ньому неабиякий талант майстра - віртуоза у цій справі. Тож недивно, що на змаганнях лісорубів різного рівня  саме він захищав честь рідного підприємства, Буковини та України.  Свого часу Костянтин Жебчук  входив у п’ятірку кращих лісорубів планети, брав участь у восьми міжнародних змаганнях (Фінляндії, Шотландії, Данії, Норвегії, Австрії, Швейцарії) у складі команд СРСР, а потім і України.
     — А от першість Союзу, про яку мріяв, мені взяти так і не пощастило, — розповідає ас-лісоруб світового класу. — Кілька років поспіль всесоюзні змагання вигравав неперевершений звалювальник із Закарпаття Іван  Пілат. А я йшов за ним другий. Ми виступали в одній команді за Україну і за Радянський Союз і, врешті, змагалися один з одним. Одного разу на республіканських змаганнях  я виборов у нього титул Чемпіона України. Напевно, що домігся б ще кращих успіхів, якби не розпався СРСР. А вже потім були перемоги на міжнародних змаганнях.
      К.Жебчук пригадує, як у 1988 році учасників змагань вітала принцеса Діана. А взагалі, за його словами,  королеви європейських держав завжди вітали теплими словами учасників конкурсів у своїх країнах, бо професія лісоруба в пошані в усьому світі.
     Костянтин Дмитрович тривалий час працював у високогірному Чемернарському лісництві.  У 2009 році за вагомий особистий внесок у розвиток лісового господарства, підвищення ефективності лісогосподарського виробництва Указом Президента України Костянтин Жебчук був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.
     Тепер перемагають його учні, демонструючи і в змаганнях, і в буденній роботі найвищу професійну майстерність. Приміром, талановитий і перспективний майстер, учень прославленого ветерана К.Жебчука, неодноразовий переможець  змагань з того ж таки Чемернарського лісництва  Костянтин Жолован. Він уже має неабиякий досвід участі і в республіканських змаганнях. Так, у 2017 році, представляючи Буковину, показав 8 результат, а в 2018 – четвертий.
  Довго йшов цей молодий, але завзятий і наполегливий лісоруб до своєї мети. Ще в далекому 2006 році вперше взяв участь в аналогічних змаганнях і вже тоді увійшов у трійку лідерів. У 2012 році був учасником всеукраїнських змагань серед юніорів і увійшов у десятку кращих. 
    Радіє успіху свого учня К.Жебчук, а також  радіють: дружина Леонтина, синочок Сергій та дочка Варвара, які усіляко   допомагають своєму чоловікові та татусеві готуватись до змагань. Костя каже: «Уявіть собі, тільки вправу по заміні  пильного ланцюга я роблю по 300 разів. Синок включає секундомір, дочка дає команду, а дружина записує результат». І все це дає свої плоди: наполегливість і велике бажання перемогти допомагають йому щороку покращувати свої результати. Тож нехай таланить тобі і надалі, наш молодий перспективний лісорубе. Можливо тобі вдасться з часом досягнути  кращого результату, ніж той, що тримається з 1999 року.

   Прес –служба.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Вчора

      Чудового недільного дня зібралися берегометчани на селищному стадіоні, щоб урочисто відзначити День працівника лісу та День селища.
        Бадьорі мелодії духового оркестру школи мистецтв запрошували усіх до святкової сцени, звідки й пролунали найкращі вітання та побажання славним трударям. А стосувалися вони усіх, хто пов'язав свою долю з лісом, примноженням та використанням його невичерпних ресурсів. Одним із найдорожчих скарбів нашого краю є неповторна краса лісів. Ліс – не тільки унікальний і безцінний дарунок природи, прикраса рідної землі, але й запорука нашої екологічної безпеки, а також основа економічної стабільності регіону. Тому невтомна праця лісівників Буковини, котра спрямована на збереження та примноження цього національного скарбу, сьогодні дуже поважна.

Всі новини