en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

12 серпня 2019
Лісопатологічне обстеження
 

     Важливим завданням по захисту лісу у минулому  році для нашого підприємства  була боротьба із шкідниками та хворобами лісу. З метою своєчасного виявлення ознак погіршення санітарного стану лісів, працівниками лісової охорони  на постійній основі проводиться моніторинг лісових насаджень щодо виявлення осередків шкідників та хвороб лісу та проектування і виконання заходів з їх ліквідації. Протягом року  лісопатологічні обстеження, в тому числі і за участі спеціалістів лісопатологів, були проведені на площі 4210 гектарів. Такі заходи дозволяють утримувати ліси у належному санітарному стані та зменшувати прояви негативних явищ у лісах.
     Щодо загального санітарного стану лісів, то на початок 2019 року по підприємству було виявлено 184.9 гектарів осередків шкідників і хвороб лісу, ще лісові насадження на площі 119.3 га – потребують заходів боротьби зі шкідниками. Найпоширенішими хворобами дерев  зафіксовано опеньок осінній, основним шкідником лісу є верхівковий  короїд.
   Опеньок осінній – дереворуйнуючий гриб –паразит. Росте у листяних і хвойних лісах на пеньках, стовбурах,корінні дерев та чагарників поодиноко або великими колоніями на кілька сотень екземплярів. Спори добре проростають на свіжих пеньках і зламаних деревах. Під корою утворюється біла плівка грибниці Цей гриб є збудником білої периферійної гнилі дерев. Вражена міцелієм опенька деревина світиться у темряві.
       Щодо всихання лісових насаджень, то їх причиною є глобальне потепління, посушливі погодні умови, нестача продуктивної вологи у грунті, періодичні буревії та розповсюдження стовбурових шкідників. Смерекові насадження Карпат не витримують таких умов, тому фахівцям доводиться проводити різні лісогосподарські заходи.
      Для уникнення масового заселення ялини короїдом лісопатологи радять лісівникам  якнайшвидше забрати дерево з лісу при його початковому заселенні шкідниками. Чим коротший період виявлення осередків короїда до їх ліквідації, тим кращими є перспективи збереження насадження. Більше того, невчасно проведені санітарні рубки без урахування темпів розповсюдження стовбурових шкідників призводять також  до значних економічних витрат.
        Однак, через прогалини у законодавстві лісівники не можуть ефективно та вчасно боротися зі шкідниками. Ускладнює процес сезон тиші, який триває з  1 квітня по 15 червня.  Протягом цього часу лісівники не можуть здійснювати заходи по боротьбі зі шкідниками. Але саме в цей період  короїди масового розмножуються.
     На думку експертів, щоб змінити дану ситуацію, треба якнайшвидше запровадити тимчасові рекомендації, які допоможуть вчасно реагувати на появу шкідників лісу.

                                                                                            Прес –служба.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Сьогодні

    Заготівля новорічних ялинок без шкоди для навколишнього середовища
    Державні лісогосподарські підприємства розпочали реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища.

Всі новини