en
Головна сторінка   »  
Новини
« назад

17 липня 2019
Санітари наших лісів
 

 Ліс - тип природних комплексів, у якому поєднуються переважно деревна та чагарникова рослинність з відповідними ґрунтами, трав’яною рослинністю, тваринним світом, мікроорганізмами та іншими природними компонентами, що взаємопов’язані у своєму розвитку, впливають один на одного і на навколишнє природне середовище. Іншими словами ліс – це своєрідна екосистема, в якій тісно взаємодіють між собою дерева, рослини та тварини. Дуже важливу роль в цій взаємодії відіграють руді лісові мурахи. Важко переоцінити їх значення у боротьбі з ворогами лісу. На дерева, які ростуть біля мурашників, жодний шкідник не забереться. Підраховано що середня сім’я мурашок за добу знищує до двадцяти тисяч шкідників, а за сезон до п’яти мільйонів. Вони їдять яйця шкідників личинок гусінь, дорослих комах. Одна сім’я мурашок (до трьохсот тисяч особин) у радіусі 200-300 метрів від мурашника знищує усіх шкідників. Якщо на гектар лісу є бодай три – чотири мурашині сім’ї, то шкідникам тут робити нічого. Мурашки - невсипущі санітари лісу.
    Наші лісівники закликають громадян дбайливо ставитись до лісових мурах та їх домівок.  Лісова охорона з метою захисту лісу від хвороб і шкідників дуже відповідально ставиться до проблем збереження та захисту місць оселення мурах, зокрема  вона огороджує мурашники від розорення людиною чи тваринами, оберігає їх. Це так званий біологічний метод боротьби – найефективніший і найдешевший спосіб. За його допомогою можна відновити рівновагу в лісах, значно підвищити їх стійкість.
   Бережімо мурашники, адже ці маленькі істоти недаремно називають санітарами лісу!
                                                                                                    Прес –служба.

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Вчора

   На нашому підприємстві питанням охорони та безпеки праці приділяється належна увага. На кожній виробничій нараді йдеться про необхідність дотримання працівниками вимог та правил безпечної праці. Та все ж таки нещасні випадки трапляються, а днями такий випадок із смертельним наслідком стався із трактористом Чемернарського лісництва Петром Хапінським.

Всі новини