en
Напрямки діяльності   »   Лісівництво та інша діяльність у лісовому господарстві   »  
Охорона і захист лісу

Захист лісу

 

   Одним із важливих напрямків лісогосподарської діяльності є захист лісів від шкідників та хвороб. Важливим напрямком діяльності лісозахисної служби є розробка і впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та хворобами лісу. Дані заходи не є шкідливими для довкілля та застосовуються в лісах, де використання хімічних методів боротьби обмежено. Головну роль в захисті лісів відіграють працівники державної лісової охорони, інженерно-технічні працівники лісового господарства, природоохоронні організації із залученням преси, телебачення та місцевого радіо.


   Загальна площа осередків шкідників та хвороб лісу в насадженнях ДП ”Берегометське ЛМГ” станом на 1 січня 2018 року становить 248,4 га. В 2017 році проведено суцільних санітарних рубок на площі 1,9 га, в тому числі: насадження пошкоджені суцільними вітровалами та буреломами – 1,9 га. Проведено вибіркових санітарних рубок на площі 427,1 га, в тому числі: насадження пошкоджені хворобами і шкідниками лісу – 273,4 га; насадження пошкоджені вітровалами та буреломами – 153,7 га.


   Важливою проблемою ведення лісового господарства у гірських умовах є всихання смерекових насаджень. Причиною всихання смерекових лісів є стовбурові шкідники. Одним із ефективних методів боротьби з стовбуровими шкідниками є застосування феромонних пасток.

 

Охорона лісу

 

   Охорона лісів від пожеж – одна з найбільш складних проблем, яка вирішується працівниками лісового господарства всієї України й зокрема в ДП “Берегометське ЛМГ”. Підвищення рівня пожежної небезпеки в лісах ДП “Берегометське ЛМГ” зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів, а також спалювання в весняний період сухої трави. Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів і дотримання правил пожежної безпеки в лісах, проводити міроприємства по посиленню протипожежної охорони в місцях масового відпочинку, правильно організовувати використання лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс підвищуючи пожежну безпеку. Згідно діючого законодавства порушення “Правил пожежної безпеки в лісах”, а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу, або необережного поводження з вогнем прирівнюються до лісопорушення. Особи, які вчинили дані лісопорушення підлягають штрафу, що накладаються в адміністративному порядку. Якщо порушення цих правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винні особи притягуються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству.


   Охорона лісів від незаконних рубок перебуває на постійному контролі в ДП “Берегометське ЛМГ”, обласного управління, органів місцевої державної виконавчої влади та самоврядування Чернівецької області. За 2017 рік в ДП “Берегометське ЛМГ” було виявлено 3 випадоки незаконної рубки, кубомасою 6,01 м.куб. Розмір шкоди становить 29,0 тис.грн. Матеріали передані на розгляд до правоохоронних органів.  

 

Шановні відвідувачі!

Ми раді вітати Вас на сайті ДП «Берегометське ЛМГ»!

Сподіваємось, що тут Ви знайдете для себе цікаву й корисну інформацію про пріоритетні напрямки розвитку підприємства, товари та послуги, основні досягнення і плани лісівничого колективу Буковини. Ми зробимо все можливе, щоб віртуальна екскурсія сторінками нашого веб-сайту була цікавою і максимально інформативною.

 

Останні новини
Сьогодні

  28 червня 2022 року календар історії відрахував 26 річницю Конституції України.
    Відзначаючи високоефективну роботу кращих працівників галузі, їх особистий внесок в охорону та відтворення лісових і мисливських багатств України, активну громадянську позицію, виконання робіт в умовах воєнного стану, проявлений героїзм у збереженні територіальної цілісності держави та з нагоди Дня Конституції України, Голова Державного агентства лісових ресурсів Ю.Болоховець нагородив чимало працівників лісової галузі

Всі новини